Zlatníky - Skřipov

16.03.2014 10:02

Do začátku jarní části sezóny již zbývá jen velmi málo a tak se vedení klubu rozhodlo na sobotní odpoledne domluvit soupeře z vyšší třídy, v našem případě kluky ze Zlatník, kteří hrajou I.B třídu.

Náhradník:  NIKDO !.!

Výkop byl domluven na 14:00 hod. na tréninkovém hřišti v Malých Hošticích. Soupeř se Zlatník se od prvních minut dostal k míči a ten nám prvních 15 minut takřka nepůjčil. Zlatnícký tým tvoří starší zkušení borci, kteří si přehazovali mezi sebou balon z nožky na nožku, ojediněle se z jejich strany vyskytla nepřenost. Patnáct minut jsme tedy zběsile běhali za míčem, když jsme už míč získali tak jsme ho udrželi velmi krátce. Soupeř míč sice držel ale našeho golmana ohrozil pouze jednou pohlednou akcí přes pravou stranu naší obrany, kde zlatíncký útočník dostal nádhernou kolmici a poslal míč těsně vedle Oldovy tyče. Zhruba po 20 minutách hry jsme si uvědomili, že fotbalovost lze přeprat jedině fotbalovostí a začali jsme se dostávat do hry. Začali jsme si více věřit na míči, ve středu hřiště se dařilo kombinovat O. Černému a J. Kubánkovi. Soupeřova golmana prověřil R. Lichovník, který jeho pokus lapil, stejně jako pokus Hrbáče. Po malém zaváhání zlatníckého beka se nám podařilo jejich obranu přečíslit a O. Černý pelášil s míčem do vápna kde mi patičkou přiklepl míč a já (Pepa Hušbauer) jsem se zeptal zlatníckého golmana kam to chce a foukl mu to po zemi k tyči 0:1. Soupeře jsme tímto gólem očividně zaskočili. Hra byla vyrovnaná, soupeř nadále držel balon ale převážně na své polovině. Ke konci prvního poločasu jsme měli ještě pár pěkných akcí po pravé straně, které ovšem gólem neskončily. V samotném závěru prvního poločasu se blýskl skřipovský rodák Vojta Binar, který z halfvoleje trefil břevno. Do druhého poločasu naskočili kluci ze Zlatník ve větším tempu. Přesto jsme mohli my navýšit náskok a to po šanci Hrbáče, vzápětí Černého který nastřelil tyč a také J. Kubánka, kterého vylapal golman. Po těchto nezdařených střeleckých pokusech jsme měli asi 10 minutový výpadek, kdy jsme nebyli schopni zformovat se. Zkušený soupeř toho využil a chybičku v naší defenzívě potrestal gólem 1:1. Po vyrovnávacím gólu se i hra znovu uklidnila v náš prospěch. Soupeř se zatáhl a nám se dařilo kombinovat, jak středem tak individuálně po levé straně, kde větral lajnu J. Fehér. Bojovnost přinesla ovoce. O. Černý vybojoval ve středu hřiště míč a mezi soupeřovy stopery mi poslal nádhernou kolmici. Znovu jsem se (aka Pepa Hušbauer) ocitl tváří tvář se zlatnickým golmanem a tentokrát jsem mu (velmi mazácky :D) poslal míč jesličkama za jeho záda - 1:2. Ke konci zápasu ještě soupeřův golman lapil trestný kop O. Černého a zmařil taky další naše střelecké pokusy. Náš golman Olda tento zápas překvapivě neměl tolik práce a po závaru v našem pokutovém území v závěru zápasu mu pomohl R. Drašák, který gólu zabránil. Zápas tedy skončil našim vítězstvím, kluci ze Zlatník nás patrně trošku podcenili a vzali zápas v tréninkovém tempu, na druhou stranu nám však předvedli jak vypadá fotbal v 1. B třídě a během zápasu nepředvedli žádnou nefotbalovou zákeřnost. S pokorou jsme se tedy rozloučili a popřáli si navzájem další fotbalové úspěchy v jarních bojích.