Druhým soupeřem v rámci zimní přípravy byl překvapivě tým Chvalíkovic.

A.Střižík   R. Kubánek     D. Lindovský    J.Lubojacký

O. Žák (L. Hoblik)

Náhradník:  D. Binar,L.Jaroš, D.Ulman R. Drašák

K zápasu:

V nádherném sobotním počasí jsme se se soupeřem střetli na umělé trávě v Těškovicích v čase 12:30 hod. Role rozhodčího se chopil starosta naší obce Radim Čech. Od samotného začátku zápasu jsme měli balón více na svých kopačkách, ovšem opět jsme často o míč přicházeli místy až katastrofálně nepřesnými přihrávkami. Po pěkné akci na levé straně mířil O. Černý s míčem do soupeřovy šestnáctky, před kterou ho chvalíkovský stoper zastavil za cenu nedovoleného zákroku. Následoval trestný kop, kterého jsem se chopil a poslal jsem míč těsně vedle Ferencovy svatyně. Zvyšovali jsme obrátky a objevovali se v soupeřově pokutovém území častěji, ovšem skvěle chytajícího Ference jsme nebyli schopni překonat. Soupeř ve středu hřiště nepředváděl téměř žádnou kombinační hru, těžil převážně z rychlých brejků do naší obrany. Jelikož se nám na podzim zranila drtivá část hráčů z obrany, tak trenér Zbořil zkouší na jarní část nové hráče na obranných postech. Defenzíva nám zatím příliš nefunguje a soupeři trestají každou naší chybu. Také Chvalíkovský tým využil zaváhání naší obrany a toto ztrestal lobem do svatyně O. Žáka. Prohrávali jsme 0:1. Začali jsme znovu kombinovat a přidávat na otáčkách. Po nádherném trestném kopu O.Černého se opět blýskl vynikajícím zákrokem gólman Ferenc. Ten zmařil ještě několik našich dalších střeleckých pokusů. V zadu jsme mírně otevřeli hru a za šestnáctkou soupeře jsem se dostal k odraženému míči, nahrál jsem jej D.Lindovskému, ten mi ho z jedné vrátil zpět a z levé strany jsem tváří tvář mířil na Ference. Po momentovém váhání zda střílet pravou či levou nohou jsem (zkušeně :D) zvolil tu horší variantu a střílel levou na zadní tyč. Míč však mezi tři tyče nezamířil. Soupeř nadále těžil z rychlých brejků, ovšem jeho střelecké pokusy zhasil buďto náš gólman O.Žák nebo L.Hoblík. Po naší pěkné akci po pravé straně se v pokutovém území soupeře dostal k míči O. Hrbáč, který mi nahrál a já přízemní střelou a špetkou fotbalového štěstí srovnal na 1:1. Zápas tak začal nanovo. Opět jsme se snažili kombinovat, ale pohledné akce se střídaly s ledabylými ztrátami míče. Ke konci prvního poločasu se k odraženému míči dostal L. Jaroš a ten zavzpomínal na své zlaté střelecké časy a překrásnou tvrdou střelou z 35 m poslal míč do šibenice. Do kabin jsme tak šli za stavu 1:2. Druhý poločas měl takřka stejný průběh. Drželi jsme míč, bušili so soupeřovy obrany, kterou bylo na úzkém Těškovickém hřišti těžké překonat. V druhém poločase jsme oprášili ještě další naši tradici a to festival neproměněných šancí. Dopravit gól do brány se nepovedlo Valentovi, Hrbáčovi, Černému, Lichovníkovi ani Fehérovi. Buďto jejich pokusy zhasil vyníkající Ferenc nebo jim scházela špetka fotbalového štěstí. Místo toho přišla opět chyba v naší defenzívě a soupeř srovnal na 2:2. Z naší strany nastal útlum a soupeř se častěji a častěji objevoval v našem území. Po krásné střele ze středu hřiště trefil i spojnici. Nám se podařilo z útlumu dostal pěknou akci J. Fehéra po levé straně, který centroval míč do soupeřového malého vápnu a tam zcela volný J. Kubánek zvýšil na 3:2 pro nás. Po tomto gólu následovaly ještě další neproměněné šance Lubojackého, Valenty. Místo navýšení skóre se v 80.minutě dostal v naší šestnátce k míči chvalíkovský útočník, který nekompromisně srovnal na 3:3. Po gólu se soupeř již zcela definitivně stáhl do obrany a naše útoky defakto končily před soupeřovou šestnáctkou. Zápas tak skončil spravedlivou remízou a Chvalíkovským borcům děkujeme a přejeme Vám v jarní části hromadu fotbalového štěstí.